Дома Твој Готвач Салата од сусам за вкусен оброк

Салата од сусам за вкусен оброк

542
0

Печете го сусамот додека не порумени. Кога ќе се олади додадете ја павлаката, ренданата салама и издробеното сирење. Сè убаво соединете и послужете.

Состојки:

100 гр сусам

250 гр салама

200 гр тврдо сирење

4 чаши кисела павлака

Подготовка :

Печете го сусамот додека не порумени. Кога ќе се олади додадете ја павлаката, ренданата салама и издробеното сирење. Сè убаво соединете и послужете. Салатата многу лесно се прави, а воедно е и многу вкусна.

Претходна објаваНајбизарните медицински случаи-Алергија на оргазам, икање поради тумор, шише на чудно место
Следна објаваГлавниот симптом на опасно висок холестерол

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име