Дома Life Руски лекар открил рецепт против опаѓање на косата

Руски лекар открил рецепт против опаѓање на косата

520
0

Руски лекар открил рецепт против опаѓање на косата

Оваа маска ја регенерира структурата на коренот на косата и го спречува опаѓањето на косата, а за да ја направите потребна ви е само една храна.

Проблемот со опаѓање на косата и слабиот корен не е ретка појава, а производите на пазарот ретко кој помагаат. Но, како и за се друго, најдоброто решение за овој проблем го нуди природата!

Руската докторка Татјана Викторовна Коновалова открила рецепт за едноставна маска за зајакнување на коренот на косата.

Оваа маска ја регенерира структурата на коренот на косата и го запира опаѓањето на косата, а за да ја направите потребна ви е само една намирница – морков!

Како одличен извор на бета-каротен и витамин А, морковот не само што обезбедува добар вид, туку влијае и на здравјето на скалпот, кој е неопходен за здрава коса.

Хранливите материи што ги содржат морковите можат да го подобрат здравјето на вашата коса, нокти и кожа. Покрај тоа, морковите помагаат во детоксикација на целото тело, вклучувајќи го и скалпот – и создаваат нови клетки.

Подготовката е исто така многу едноставна:

Ситно изрендајте неколку свежи моркови и втријте ги во коренот на косата.

Ако имате БОЛКИ во нозете, веднаш одете на ЛЕКАР

Оставете го да делува најмалку 15 минути, а потоа добро исплакнете како и обично.

На почетокот секогаш нанесувајте ја маската пред да ја измиете косата најмалку 5 пати по ред.

Кога косата ќе ви зајакне, доволно е еднаш месечно да нанесувате рендан морков, а првите резултати ќе се видат по неколку третмани!

Претходна објаваАко имате БОЛКИ во нозете, веднаш одете на ЛЕКАР
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 22 МАЈ! Раковите се пред ново работно место, а Јарците ги очекува љубовно изненадување

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име