Дома Твој Готвач Рецепт: Полнето пилешко од рерна

Рецепт: Полнето пилешко од рерна

431
0

Ручек за вистински гурмани.

Состојки:

  • 2 пилешки батаци без коски
  • 2 подебели листови кашкавал
  • 2 подолги парчиња сланина
  • зачини по желба
  • сол

Подготовка:

Батаните се толчат малку со толчник за месо, се посолуваат и се додаваат зачините.

Врз месото ставете подебело парче кашкавал, а преку него парче сланина.

Свиткајте го месото во ролат и прицврстете го со чепкалка за заби. Постапката повторете ја со друга батак.

Ставете го месото во плех обложен со хартија за печење и покријте го со алуминиумска фолија.

Се пече на 220 степени првиот половина час.

Потоа извадете ја фолијата и печете уште 25 минути за да добиете убава кора.

Послужете топло.

Добар апетит!

Google search engine
Претходна објаваЗошто медот се кристализира?
Следна објаваМозокот ужива во мала тишина

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име