Дома Ментална гимнастика Рекордот е 15 секунди: Можете ли што побрзо да најдете еж помеѓу...

Рекордот е 15 секунди: Можете ли што побрзо да најдете еж помеѓу лисјата?

458
0


Листовите во есенски тонови дополнително ја комплицираат играта и ќе треба да бидете многу фокусирани на деталите ако сакате да го надминете рекордот

Нова загатка која ги предизвикува играчите да најдат еж кој се крие помеѓу есенските лисја и да се обидат да го надминат рекордот од 15 секунди. Дали можете побрзо да го пронајдете вистинското решение?


Ќе треба да се фокусирате за да го забележите животното во оваа живописна есенска слика. Ако се борите со наоѓање, обидете се да погледнете во долниот десен агол на илустрацијата. Ако сè уште не можете да го најдете ежот, погледнете го решението:

Претходна објаваСо овие 5 совети ќе пиете повеќе вода
Следна објаваКако да препознаете добар портокал? Детал кој открива дали е сочен и сладок

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име