Дома Твој Готвач Празничен вкус: Варено бело вино со арома на портокал и ванила

Празничен вкус: Варено бело вино со арома на портокал и ванила

216
0

Вареното вино е омилен пијалок за многумина во постудените месеци. Вареното црвено вино е класика, но доколку сакате да пробате нова рапсодија на вкусови, пробајте комбинација од бело вино, сок од портокал и арома на ванила.

Здравствени придобивки
Познато е дека вареното вино, било црвено или бело, во нормални количини позитивно влијае на здравјето. Делува како течен антиоксиданс и го штити срцето и крвните садови. Освен тоа, ги спречува воспалителните процеси во организмот, а позитивно влијае и на покачениот крвен притисок.

Вареното вино како лек е ефикасно поради природниот антиоксиданс ресвератрол кој се наоѓа во грозјето. Оваа активна супстанција го спречува лепењето на тромбоцитите, односно прекумерното згрутчување на крвта.

Топлите пијалоци позитивно делуваат на различни форми на респираторни инфекции. Вареното вино е лек и за настинка, благодарение на зачините кои се составен дел на овој напиток – му даваат уште поефикасен ефект.

Циметот и каранфилчето имаат силно антибактериско и антивирусно дејство, а добри се и за дезинфекција на грлото и фаринксот. На овој начин вареното вино помага при кашлица, како и при воспалителни процеси.

Овој моќен напиток го подобрува нивото на холестерол во крвта, но само ако го користите умерено. Една чаша варено вино дневно е сосема доволна. Тој волумен содржи доволна количина на полифеноли, кои позитивно делуваат на организмот.

Вареното вино го штити срцето и крвните садови, што исто така го прави поеластично, како и сврзното ткиво. Покрај сето горенаведено, ги штити забите бидејќи ги неутрализира бактериите во нашата уста и на тој начин ја зачувува забната глеѓ. Во зима и нè грее, благодарение на етанолот кој ја зголемува циркулацијата.

Рецепт
Состојки (за четири чаши):

500 мл бело вино

125 мл сок од портокал

1 лажичка цимет

1 мешунка од ванила

1 каранфилче

половина јаболко

половина лажичка зачин за джинджифилово

2 лажици шеќер

Подготовка:

Во тенџерето истурете бело вино и сок од портокал и оставете ја смесата да зоврие. За тоа време исчистете го јаболкото и исечете го на парчиња. Потоа додадете ги циметот, каранфилчето, зачините од джинджифилово и парчињата јаболка во смесата со врело бело вино и сок од портокал во тенџерето.

Потоа извадете ја содржината од стапчето ванила и додадете го во тенџерето. Се меша со шеќерот и се остава да отстои околу 30 минути. Кога ќе се соединат сите состојки, процедете го вареното вино, наполнете ги чашите и уживајте во совршениот вкус на напитокот.

Плус совет: Доколку сакате, украсете го белото вино во чашите со ѕвезден анасон, зрно ванила или стапче цимет и покрај совршениот вкус ќе уживате и во визуелниот изглед на пијалокот.

Претходна објаваИма рок на траење за парфемот – Еве колку е долг
Следна објаваОваа храна предизвикува главоболки

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име