Дома Your Chef Потребни ви се две состојки за НАЈКРЕМАСТИОТ ДЕСЕРТ: Неодоливиот чоколаден мус е...

Потребни ви се две состојки за НАЈКРЕМАСТИОТ ДЕСЕРТ: Неодоливиот чоколаден мус е секогаш добра идеја!

330
0

Потребни ви се две состојки за НАЈКРЕМАСТИОТ ДЕСЕРТ: Неодоливиот чоколаден мус е секогаш добра идеја!

Подгответе неодоливо уживање за 15 минути.

Кој сè уште не го сака вкусот на чоколадото? За сите оние кои го обожаваат пак, ова е фантастичен рецепт за кој се потребни само две состојки и малку време. Ќе уживате во кремастиот вкус, како и најмладите членови на семејството.

Состојки :

  • 200 грама темно чоколадо
  • 400 мл слатка павлака за шлаг

Подготовка:

  1. Чоколадото се крши, па се топи на пареа со 100 мл крем. Кога чоколадото ќе се растопи, оставете ја смесата да се олади околу 10 минути.
  2. Остатокот од кремот се мати во друг сад додека не се добие поцврста структура. Изладеното чоколадо додавајте го постепено со непрекинато мешање.
  3. Се остава во фрижидер околу два часа, па се украсува по желба и се сервира.

Претходна објаваОВА е официјално НАЈОПАСНОТО МЕСТО за правење селфи! (ФОТО)
Следна објаваЗголемените гради кај мажите може да бидат знак за сериозна болест

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име