Дома Health ПОТОПЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди...

ПОТОПЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

499
0

ПОТОПЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

Најлесен тест за да откриете колку сте здрави

Потопете ги врвовите на прстите во ладна вода 30 секунди.

Ако станат сини или бели, тоа е показател дека имате проблем со циркулацијата.

Не ги игнорирајте овие симптоми – лошата ЦИРКУЛАЦИЈА води до поголеми проблеми


Значајната промена на температурата (или стресот) може да предизвика спазам на крвните садови кои снабдуваат крв до прстите, носот или ушите.
Како резултат на тоа, овие делови од телото не добиваат доволно крв и можат да станат вкочанети.

Можна причина за проблеми со циркулацијата може да биде згрутчување на крвта што патува до срцето или белите дробови и е потенцијално фатално.

Претходна објава10 намирници кои помагаат во спречување на рак
Следна објава6 изненадувачки работи кои ќе ве направат среќни

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име