Дома Нега и убавина Понекогаш прескокнете фарбање! Камуфлирајте го израстокот со овие трикови!

Понекогаш прескокнете фарбање! Камуфлирајте го израстокот со овие трикови!

688
0

Постојат два едноставни трикови со кои можете да го камуфлирате израстокот, а со тоа и да го одложите фарбањето за некое време.

Кој трик ќе го изберете зависи само од бојата на вашата коса.

Посветлен раст

Ако сте ја бојадисале косата за нијанса потемна од вашата природна, тогаш може да ви помогне сенката за очи, по можност што е можно повеќе слична на бојадисаната коса. Нанесете ја сенката на конците со широка четка и покријте го израстокот некое време.

Потемен израсток

Доколку, пак, сте ја обоиле косата за нијанса посветла од природната, бебешката пудра може да ви помогне. Покрај пудрата, добро решение може да биде и сувиот шампон. Како и во претходниот случај, нанесете го материјалот на косата со широка четка, како онаа за руменило.

Дополнителен совет

Во продажба може да се најдат и специјални препарати за прикривање на израстоци во форма на спрејови или производи слични на маскара. Се произведуваат во различни нијанси, а го покриваат израстокот до следното миење на косата.

Претходна објаваДевет показатели дека пиете премногу кафе
Следна објаваКоцки од чоколадо и кокос (посно)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име