Дома Care and beauty Полна со витамини и минерали: Дали би пробале маска за лице од...

Полна со витамини и минерали: Дали би пробале маска за лице од кисела зелка?

144
0

Полна со витамини и минерали: Дали би пробале маска за лице од кисела зелка?

Резултатите се феноменални

Маската од листови од кисела зелка го храни вашето лице со важни хранливи материи, па станува поеластично, помеко и помазно.

ПОДОБРА ОД БОТОКС Домашната маска со овој зачин ја затегнува кожата и ги намалува брчките за рекордно време


Како да се направи оваа маска?

Извадете еден лист кисела зелка и малку измијте го. Добро би било да го скршите на местата каде што се корените и вените, за минералите полесно да дојдат до вашата кожа, а во овие делови ги има најмногу.

Маската за лице ставете ја на сува, претходно измиена кожа и чувајте ја така 10-15 минути. Најлесно ќе ви биде ако лежите.

По некое време ќе забележите дека е многу ви е топло лицето. Ова е знак дека порите на кожата се прошириле и протокот на крв е зголемен.

Сето тоа е одличен знак, бидејќи на овој начин кожата максимално се храни со хранливи материи од оваа зимска храна.

Измијте го лицето со млака вода и малку исушете го.

Претходна објаваПедијатрите откриваат кои работи никогаш не треба да ги чуваат во својот дом
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 23 ФЕВРУАРИ! Лавовите ги чекаат потешкотии во љубовта, прилив на пари за Девиците, а еве кој ќе има стомачни проблеми

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име