Дома Your Chef Подобро од купено во продавница: Еве како да направите киндер пингвин

Подобро од купено во продавница: Еве како да направите киндер пингвин

301
0

Подобро од купено во продавница: Еве како да направите киндер пингвин

Да, секако дека е полесно да се купи, но штом ќе го пробате овој рецепт, дефинитивно често ќе правите Киндер пингвин. Толку е добар, што веројатно ќе заборавите на опцијата за купување, а во видеото подолу погледнете како да го направите.

Состојки:
Бисквит

3 белки
3 лажици шеќер
3 лажици брашно
половина кесичка прашок за пециво
една лажица какао
3 супени лажици топла вода
3 жолчки.

ДВОСЛОЈНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА! Совршена


Крем

500 мл шлаг
еден желатин во прав
4 супени лажици вода.
Облога

200 грама чоколадо
една лажица масло
70 грама путер
100 ml вода.
Глазура

100 грама чоколадо за готвење
50 грама путер
малку масло.

Постапка:

Претходна објаваЗА 15 ДЕНА И ДО 5 КГ ПОМАЛКУ! Искористете го вишокот јајца по Велигден за популарно мени за исхрана
Следна објава5 проблеми кои бананите ги решаваат подобро од лековите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име