Дома Mental gymnastics Погледнете ја илустрацијата и кажете што прво забележувате. Дали тоа беше машко...

Погледнете ја илустрацијата и кажете што прво забележувате. Дали тоа беше машко лице или женско тело?

443
0

Погледнете ја илустрацијата и кажете што прво забележувате. Дали тоа беше машко лице или женско тело?

Машко лице
Добро ги контролирате емоциите. Гледајќи во вас, човек не би можел да каже дали сте длабоко загрижени за нешто. Во општеството сте познати по лидерството и големата количина на енергија. Многу сте аналитички и секогаш се држите до вашите одлуки. Љубопитни сте и јасни. Луѓето сакаат да бидат во ваше присуство затоа што имате многу позитивна аура. Ги цените луѓето во вашиот живот и секогаш ги ставате на прво место. Сепак, понекогаш се чувствувате како да треба да бидете уверени дека и вие сте сакани.

Тело на жена

Вие сте вистински пријател и тимски играч. Вие сте многу дарежливи и луѓето околу вас се восхитуваат на вашиот позитивен став кон животот и иднината. Кога сте во група, вашето учество зборува само по себе и се сметате за квалитетен мотиватор. Се обврзувате на целта и ја следите. Исто така, вие сте познати по вашите професионални вештини. Остри сте во прифаќањето суптилни сигнали во вашата околина и емоциите на другите. Вие сте сочувствителни и претпазливи. Не сакате никого да повредите. Сепак, вие сте и многу селективни кога е во прашање изборот на пријатели. Знаете како да поставите здрави граници кога се во прашање другите.

Претходна објаваЛЕЧИ АФТИ, КАНДИДА, КАШЛИЦА! Пијте чај од ова РАСТЕНИЈА секоја вечер ПРЕД СПИЕЊЕ, ќе бидете позитивно изненадени!
Следна објаваПРЕДЛОГ РУЧЕК: Грашок и компири со ќофтиња

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име