Дома Живот Погледнете кои 5 бои ќе бидат популарни во наредните месеци!

Погледнете кои 5 бои ќе бидат популарни во наредните месеци!

272
0

Зимата е период кога повеќето се склони кон потемни бои. Црното е речиси „изјава“, а има и нијанси на кафена и зелена боја. Сепак, се чини дека ќе има промена оваа сезона, а 5-те нијанси со стил се враќаат на модниот радар.

Додека некои се сосема очекувани, други се вистинско изненадување како неонско зеленото кое ги преживува своите „5 минути слава“. Секако, не смее да се заборави неонско розовата, односно барбиката е нијанса која трендсетерите ја одржуваат со години и која што се однесува до модата ќе продолжи да доминира и во 2023 година.

Погледнете кои 5 бои ќе бидат популарни во наредните месеци:

  1. Виолетова
    И не, не зборуваме за заводливите бордо или пастелни нијанси, туку за богатата, раскошна темно виолетова која толку добро прилега на секој тен, а на вас зависи дали ќе изберете капут или јакна во оваа нијанса или некој детал како капа или кожни ракавици.
  2. Каел

Камел нијанса можеби е најмалку изненадувачка на листата, но дефинитивно ќе биде застапена во текот на зимата 2023 година повеќе од кога било. Причината е едноставна – оваа нијанса изгледа многу елегантно и скапо, а не е чудно што е на радарот на трендсетерите.

  1. Лимета

Лимета зелената им влезе под кожата на љубителите на модата во текот на летото, па вистинско изненадување и освежување е да се види дека оваа боја ќе биде подеднакво застапена и во текот на зимата. Девојките особено сакаат да носат ролки во оваа нијанса во комбинација со црни аутфити, што додава „малку боја“ на монотоните зимски изданија.

  1. Кобалтно сино
    Кралската сина е можеби најубавата нијанса која се враќа во стил за време на студената сезона. Исто како што сугерира неговото име, не можете да погрешите со кралското сино и секогаш ќе изгледате како милион долари.
  2. Седа коса

Сивата боја е една од најчестите бои во текот на зимата, но оваа сезона темно сивата, таканаречената „глувче“, е поприсутна од другите нијанси.

Претходна објаваФОБИИТЕ ТРЕБА И МОЖЕ ДА СЕ ЛЕКУВААТ: Чувството на страв не треба да се игнорира бидејќи може да се развие сериозна патологија
Следна објаваКуглоф со лимон (рецепт)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име