Дома Психолошки совети Победете го гладот ​​навечер со овој трик

Победете го гладот ​​навечер со овој трик

882
0

Ако имате огромна желба за слатки пред спиење, постојат едноставни трикови кои би можеле да ви помогнат да го намалите апетитот. Креаторите на австралиската програма за слабеење The Healthy Mummy споделија ритуали кои треба да ги практикувате за да влијаете на вашиот апетит во вечерните часови.

„За да се ослободите од навиката, потребни ви се до 28 дена. Затоа е важно да ги следите нашите совети секој ден, барем три недели“, објаснуваат експертите кои велат дека е клучно да јадете доволно протеини, зеленчук и цели зрна за вечера за подоцна да не копнеете за забранета храна.

Ако преферирате помалку значителна вечера, овошната салата и јогуртот со малку маснотии се одлични опции. Се покажа дека грчкиот јогурт е најефикасен за потиснување на апетитот.

Друг трик е да ги миете забите веднаш по вечерата.

„Обично умот си игра со вас, освен ако доите, тогаш гладот ​​што го чувствувате е многу веројатно реален. Исфрлете ја целата нездрава храна од дома за да не бидете во искушение“, велат тие.

Шолја топол чај или ладна вода со лимон може да ви помогне да го потиснете вашиот апетит. Покрај тоа, добро е да го тргнете умот од храната со вежбање или читање книга.

Претходна објаваПо овие симптоми можете да го препознаете синузитисот…
Следна објаваПричини зошто ви отекуваат прстите и треба да посетите лекар

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име