Дома Life Пијте го овој напиток секое утро на празен стомак, го топи салото...

Пијте го овој напиток секое утро на празен стомак, го топи салото на стомакот: Потребни ви се две состојки, ќе имате манекенска половина

522
0

Пијте го овој напиток секое утро на празен стомак, го топи салото на стомакот: Потребни ви се две состојки, ќе имате манекенска половина

Салото на стомакот влијае на физичкиот изглед на луѓето, а прекумерното таложење сало може да биде причина за разни болести. Но, за среќа, постои генијално решение од природата.

Што ќе се случи ако наутро јадете банана и испиете чаша млака вода на празен стомак

Овој пијалок со сливи се вели дека буквално ги топи салото на стомакот.

Ти треба:

  • 100 грама суви сливи
  • 1 литар прочистена вода

Подготовка:

Во херметички затворено шише ставете ги сливите и водата. Оставете го во фрижидер една недела. Потоа процедете и пијалокот е готов.

Употреба:

Пијте по 1 чаша од овој напиток секое утро на празен стомак и можете да очекувате ефективни резултати.

Претходна објаваОколу вашите очи се појави масно ткиво, еве што мора да направите
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 28 МАРТ! Близнаците со преголеми очекувања во љубовта, Стрелците имаат назадување во бизнисот!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име