Дома Здравје Пијалок кој помага при најтешки болести, а се прави за две минути

Пијалок кој помага при најтешки болести, а се прави за две минути

1422
0

Станува збор за сок од цвекло и морков, а ако ве мачи помислата да ги комбинирате овие две намирници во течна форма, не сте сами. Овој сок со децении им се препорачува на луѓето кои одат на хемотерапија, бидејќи одлично се бори против сите последици од овој вид третман на рак.

Иако сите велат дека има ужасен вкус, никој не престанал да го пие бидејќи резултатите се фантастични. Затоа велат дека буквално стануваат од мртвите – и не само за оние кои имаат здравствени проблеми!

Неопходно:

  • 1 кг цвекло
  • 1 лимон
  • 1/2 килограм моркови
  • 3 портокали
  • 3 јаболка
  • 1 килограм мед

Подготовка:

Едноставно исчистете ги сите состојки и ставете ги во блендер. Ќе добиете црвеникав сок кој потоа ќе го претурите во шишиња (или тегли, бидејќи би било идеално да не стои во пластика) и чувајте го во фрижидер. Сокот најдобри резултати дава ако се пие наутро, на празен стомак и само половина чаша.

Ако ја пиете оваа смеса секој ден, за десет дена ќе почувствувате неверојатна промена во енергијата и расположението. Сок кој воскреснува од мртвите: Со децении е хит во светот, а се прави за две минути.

Претходна објаваУреата е важна состојка во кремите за нега на сува кожа во текот на зимата
Следна објаваЏонсон и Џонсон го прекинаа производството на вакцина против Ковид-19

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име