Дома Твој Готвач Печурки полнети со сирење…

Печурки полнети со сирење…

596
0Печурките полнети со сирење се вистинско кулинарско чудо.

Состојки:

  • 12 големи печурки
  • 20 гр путер
  • 100 гр сирење
  • 1 чешне лук
  • 1 лажичка магдонос
  • сол, бибер
  • 80 гр рендан кашкавал
  • 1 лажица лебни трошки
  • 1 лажица рендан пармезан и малку повеќе магдонос

Подготовка:

Исчистете ги, измијте ги и исушете ги шампињите. Одделете ги стебленцата и исечкајте ги ситно, па

пропржете ги со путерот.

Оставете неколку минути да се изладат, а потоа додадете ги, сирењето, сецкан лук, магдонос, бибер, сол и ренданиот кашкавал. Измешајте сè добро.

Калапот за мафини премачкајте го со масло.

Наполнете ги шампињоните во смесата и ставете ги во калапот за мафини. Подгответе мешавина од лебни трошки, магдонос и пармезан, а потоа посипете ги со мешавината најгоре

Печете околу 20 минути во рерна загреана на 180 степени.

Добар апетит!

Претходна објаваКога жените честото објавуваат селфи фотографии тоа ја намалува нивната самодоверба, покажуваат истражувањата!
Следна објаваДали грчиш и лигавиш во сон? Еве како да го решите проблемот!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име