Дома Life ПАЛЕНТА ДИЕТА ТРАЕ САМО 4 ДЕНА А КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ ЛЕСНО: Никогаш...

ПАЛЕНТА ДИЕТА ТРАЕ САМО 4 ДЕНА А КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ ЛЕСНО: Никогаш нема да бидете гладни, еве ја тајната

3910
0

ПАЛЕНТА ДИЕТА ТРАЕ САМО 4 ДЕНА А КИЛОГРАМИТЕ СЕ ТОПАТ ЛЕСНО: Никогаш нема да бидете гладни, еве ја тајната

Диетата со палента е многу популарна, бидејќи е многу ефикасна и евтина.

Палентата содржи многу малку калории (100 грама варено пченкарно брашно има само 70 калории), а тајната на оваа диета е во тоа што палентата е многу богата со влакна, кои впиваат вода, отекуваат и создаваат долготрајно чувство на ситост и спречуваат прејадување. .

Обично се прави со жолто пченкарно брашно. Една чаша жолто пченкарно брашно содржи околу 8,5 g влакна, што е дури 34% од препорачаната дневна доза за жени и 22% за мажи.

Список на овошја кои содржат најмногу шеќер, доколку сте на диета, внимавајте што ќе одберете

За да ги изгубите вишокот килограми, оптимално е да внесувате 1.500 калории дневно, а со диетата со палента нема да го надминете овој дозволен внес.

Диетата со палента трае четири дена, а можете да ја повторувате секоја недела така што ќе ја следите оваа диета четири дена и ќе јадете нормално во другите три дена.

понеделник

Појадок: 100 гр палента, шолја јогурт со малку маснотии и една краставица

Ручек: 100 гр палента, 50 гр младо сирење и еден домат

Вечера: 100 гр палента, шолја кефир

вторник

Појадок: 200 гр палента, шолја јогурт со малку маснотии и една краставица

Ручек: 200 гр палента, 50 гр младо сирење и еден домат

Вечера: 100 гр палента, шолја кефир

среда

Појадок: 200 гр палента, шолја јогурт со малку маснотии и една краставица

Ручек: 200 гр палента, 50 гр младо сирење и еден домат

Вечера: 200 гр палента, шолја кефир

четврток

Појадок: 200 гр палента, шолја јогурт со малку маснотии и една краставица

Ручек: 300 гр палента, 50 гр младо сирење и еден домат

Вечера: 200 гр палента, шолја кефир.

Претходна објаваГо нарекуваат ЧУДО НА ПРИРОДАТА: за само СЕДУМ дена го намалува холестеролот и го регулира крвниот притисок
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК, 14 МАРТ! Близнаците ќе се фокусираат исклучиво на работата, додека Лавовите ќе имаат нестабилен љубовен живот

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име