Дома Живот Опоравете ги вашите домашни растенија со овој еликсир

Опоравете ги вашите домашни растенија со овој еликсир

578
0


Направете вистински еликсир за растенијата кој целосно ќе ги опорави

Се што ви треба се неколку состојки: кора од банана, едно јајце, една шолја талог од кафе, малку вода и блендер.

Сите овие состојки ставете ги во блендер, блендирајте помеѓу една и три минути, а потоа истурете ја смесата во шише, додадете вода и наводнете ги цветовите.

Овој еликсир ќе ги опорави и зајакне растенијата, ќе им помогне да растат побрзо, а клучот е во состојките кои се пријатни за растенијата.

Додека растенијата од кора од банана апсорбираат витамини и минерали кои ги зајакнуваат, кафето и лушпите од јајцата ја хранат земјата.

Она што треба да го имате на ум е дека истурате многу малку од овој еликсир во саксии, бидејќи е многу концентриран, а потоа уживајте во гледањето на вашите растенија како растат!

Претходна објаваЕдноставна чоколадна салама со состојка што не ја очекувате
Следна објаваИстражување: Еве која храна ги прави луѓето среќни

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име