Дома Uncategorized @mk „Опасно“ куче фасцинирано од музика на харфа (ВИДЕО)

„Опасно“ куче фасцинирано од музика на харфа (ВИДЕО)

110
0

„Опасно“ куче фасцинирано од музика на харфа (ВИДЕО)
Необична глетка пристигнува од Филипините.

Интересно видео што ќе ви ги стопли срцата…
  • Големото куче ѕиркаше низ оградата, внимателно гледајќи го човекот кој свири на харфа од другата страна. Тој свиреше на харфа со умешност и страст што предизвика восхит кај сите што застанаа да слушаат – опишува авторот на видеото. Кучето во ниту еден момент не покажало знаци на губење интерес. Седеше тивко, со поглед вперен во свирачот на харфа.

– Речиси како кучето да беше маѓепсано од музиката и сакаше да остане и да слуша засекогаш – додал авторот

Претходна објаваНајстариот лек против депресија од Грција
Следна објаваОвие пет митови за лековите можат сериозно да му наштетат на нашето здравје!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име