Дома Твој Готвач Омлет пица, започнете го денот со оптимизам

Омлет пица, започнете го денот со оптимизам

180
0

Научно е докажано дека прескокнувањето на појадокот е лошо за вашето здравје. Овој наш рецепт гарантира енергија и расположение во текот на целиот ден

Состојки:

4 јајца

неколку листови пршута или сланина
5-7 чери домати
два млади кромидчиња
масло

Постапка:

Со малку масло олоки една лажица издинстајте ги доматите, кромидот, пршутата и зеленчукот.

Потоа додадете ги јајцата и се ставете заедно со тавата во рерна да се печат 10 минути. На крајот одозгора ставете свежи листови босилек.

Претходна објаваНема да ви треба кафе: Три намирници кои ќе ви го подигнат нивото на енергија
Следна објаваВртоглавицата може да биде симптом на овие три сериозни состојби

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име