Дома Your Chef Одличен викенд појадок

Одличен викенд појадок

240
0

Одличен викенд појадок

Компоненти:

  • 1 леб долг багет
  • 4 јајца
  • 3 домати
  • 0,5 кг шунка
  • 150 гр тврдо сирење
  • 100 гр путер
  • 150 мл млеко
  • сол, бибер, морско оревче по вкус

Подготовка:

Секое парче леб намачкајте со тенок слој путер

Наредете ги во намрсен плех


Измијте ги доматите и исечете ги на прстени
Помеѓу парчињата леб ставете парчиња домат и парчиња шунка


Јајцата се матат со млеко, се додаваат сол, бибер, морско оревче по вкус

Со оваа смеса прелијте ги наредените кришки леб


Одозгора посипете рендано сирење


Се пече во рерна додека не порумени.

Наздравје!

Претходна објаваВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 10 ДО 13 МАРТ 2023: Стрелец – заблагодарете се за љубовта, Скорпијата може да запознае интересна личност
Следна објаваРуски гастроентеролог ПРЕДУПРЕДУВА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име