Дома Health Одговорете искрено на шест прашања: Тест кој открива колку навистина се грижите...

Одговорете искрено на шест прашања: Тест кој открива колку навистина се грижите за вашето здравје

271
0

Одговорете искрено на шест прашања: Тест кој открива колку навистина се грижите за вашето здравје

Прочитајте што велат тест решенијата.

Ве интересира дали сте способни, вредни или неодговорни кон себе?

Одговорете на прашањата, соберете ги бодовите и прочитајте што велат решенијата за тестови.

  1. Која од следните фрази најдобро го дефинира вашиот моментален начин на живот?

а) Бавно и опуштено

б) Се грижам цело време

в) До последниот здив

  1. Најдобар начин да се опуштите после стресниот ден за вас е: а) Половина час спорт, масажа или џакузи

б) Секс

в) Гледање романтична комедија

  1. Како тинејџер, сте биле…

а) Задоволни од својот изглед

б) Од време на време страдавте од прекумерна тежина

в) Сте се мачеле со комплекси

  1. Дали пушите?

а) Не, престанавте пред неколку години

б) Да, многу, но би сакале да престанете

в) Повремено, во зависност од степенот на стрес

  1. За вас храната е пред се…

а) Природна потреба

б) Утеха

в) Задоволство

  1. Како се гледаш себеси за десет години?

а) Како некој кој е незадоволен од својот изглед

б) Мислите дека ќе бидете помалку пожелни и привлечни

в) Не сакате да размислувате за иднината

Повеќето одговори под:

А

Вие сте олицетворение на умереноста и здравиот дух. Се грижите за вашето тело, се трудите да живеете здраво и да не претерувате. Задоволни сте со својот изглед, сигурни во себе, уживајте во убавината, не паничете поради вишокот килограми. Не се плашите од староста, напротив, староста ја прифаќате како нормална фаза од животот.

Б

Кога не изгледате совршено, ја губите самодовербата и го гледате вашето тело како ваш најголем непријател. Постојано се жалите за нешто, би сакале се да биде поинаку, особено вашиот изглед. Престанете да се казнувате и помирете се со вашиот изглед. Никој не е совршен, нели?

В

Кој може да се погрижи за секоја калорија и вишок килограми покрај толку многу обврски! Не сакате да се лишите од ништо или да го оптоварувате телото само заради витката линија. На вашата листа на приоритети, изгледот е на дното на табелата. Сепак, би било добро повеќе да се грижите за вашето здравје.

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПОНЕДЕЛНИК 10 АПРИЛ! Близнаците ќе започнат забранета романса, а еве кој треба да внимава што потпишува!
Следна објаваЧетири начини за намалување на крвниот притисок без лекови

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име