Дома Здравје Овој сок го забрзува метаболизмот, ја регулира работата на цревата, ги топи...

Овој сок го забрзува метаболизмот, ја регулира работата на цревата, ги топи килограмите

759
0

Веднаш запишете го овој рецепт и почнете да го подготвувате

Сè поголем број луѓе страдаат од синдром на мрзеливо црево или имаат бавен метаболизам. Сето тоа е последица на модерниот начин на живот, премногу седење… Домашен пијалок може да ви помогне да ја решите оваа непријатност.

Направен е од само 2 состојки, а ја стимулира работата на цревата, го забрзува метаболизмот и придонесува за слабеење.

Компоненти:
литар вода
100 гр сливи

Подготовка:

Земете еден херметички сад и во него ставете сливи, па прелијте ги со вода, затворете го садот и оставете го да отстои околу седум дена на ладно, односно во фрижидер.

По тој период земете газа и процедете ја смесата, а потоа можете да почнете да го консумирате напитокот.

Секое утро на празен стомак, односно пред појадок треба да се испие една чаша.

Претходна објаваДомашен третман за проблем со брчките
Следна објаваОва се видови на главоболки кои никогаш не треба да ги игнорирате

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име