Дома Нега и убавина Овие 5 трендови на обувки ќе доминираат во остатокот од 2022 година.

Овие 5 трендови на обувки ќе доминираат во остатокот од 2022 година.

892
0


Ништо не го означува почетокот на есента како да ги спакувате сандалите и да ги барате омилените чевли со затворени пети. И додека некои класични стилови се синоним за овој период од годината – чизми до колена, класични мокасини – оваа есен/зима сезона носи многу интересни трендови.


Носталгијата од 90-тите и раните години на минатиот век сè уште е водечко влијание врз нашиот избор, со сè повеќе одамна заборавени трендови кои доживуваат целосна ренесанса.

Каубојки

Ако имаше еден тренд на чевли што доминираше ова лето, изненадувачки, тоа не беа сандалите – тоа беа каубојските чизми. Непотребно е да се каже дека трендот е сè уште силен, сега во комбинација со скроени панталони или миди фустани.


Мери Џејн

Со оглед на тоа колку трендови од 90-тите повторно се појавија во последниве години, не е изненадување што Мери Џејн е следниот носталгичен чевел што ќе се врати. Додека класичната Мери Џејн е инхерентно елегантна и правилна, потсетувајќи на училишни униформи, оваа сезона гледаме голем број на варијации кои можат да се стилизираат на многу начини.


Платформи

Високите платформи сè уште се во мода, додавајќи неколку дополнителни сантиметри на сè, од нашите чевли за танц до секојдневните чизми – и на радост на оние кои не сакаат штикли.


Мокасини се уште се ИН.

Идеалните преодни чевли за сезоната по сандали, тоа е одлична опција за првите недели од есента – иако тоа не значи дека не може да се стилизираат во текот на целата година. Одлучете се за стилови со забавни елементи како големи синџири или светкави украси за да ги задржите работите интересни.


Збрчкани чизми

Омилената силуета од 80-тите и 00-тите години е застарена повеќе од две децении, и иако неколку пати се појави на модните писти во последниве години, тоа не беше доволно за да предизвика целосно враќање… до сега. Денешните повторувања доаѓаат во различни висини, бои и материјали.

Претходна објаваТест за ученици: Кој е следниот број во низата?
Следна објаваКАРАКТЕРИСТИКИ НА ИСПОЛНАТА ЖЕНА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име