Дома Life Ова се цитатите кои го опишуваат вашиот хороскопски знак!

Ова се цитатите кои го опишуваат вашиот хороскопски знак!

285
0

Ова се цитатите кои го опишуваат вашиот хороскопски знак!

Овен
Иднината им припаѓа на оние кои веруваат во своите соништа – Еленор Рузвелт

Бик
Животот е како возење велосипед. За да одржите рамнотежа, мора да продолжите да се движите – Алберт Ајнштајн


Близнаци
Не оди зад мене, можеби нема да те водам. Не оди пред мене, можеби нема да те следам. Само оди покрај мене и биди ми пријател – Алберт Камус

НАЈДОБРИТЕ И НАЈЛОШИТЕ КОМБИНАЦИИ НА ХОРОСКОПСКИТЕ ЗНАЦИ!

Рак
Животот е краток, кршете ги правилата. Простете брзо, бакнувајте полека. Тој сака вистински. Смејте се неконтролирано и никогаш не жалете за ништо што ве насмеа – Марк Твен

Лав
Во животот не можеш да бидеш победник и да се плашиш од пораз – Чарлс Линч

Девица
Повеќето луѓе трошат повеќе енергија и време шетајќи околу проблемите отколку да ги решаваат – Хенри Форд

Вага
Најслатките работи се и најтивките. Среќниот живот се состои од мир на умот – Маркус Тулиус Цицерон

Шкорпија
Среќата кај интелигентните луѓе е најретката работа што ја знам – Ернест Хемингвеј

Стрелец
Најголемата можна авантура е да го живеете животот што го сонувате – Опра Винфри

Јарец
Храброста е одење од неуспех во неуспех и не губење на ентузијазмот – Винстон Черчил

Водолија
Срцето ти е слободно. Имајте храброст да го следите – од филмот „Храбро срце“

Риби
Најдобриот вид на љубов е онаа што ја буди душата и нè тера да бараме повеќе, запали оган во нашите срца и му дава мир на умот. Тоа ми го даде, и се надевам дека ќе можам да ти го подарам, засекогаш – филмот „The Notebook“

Претходна објаваВисок холестерол: Две промени во косата може да бидат предупредувачки знаци
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 27 АПРИЛ! Близнаците уживаат во врска со многу посебна личност, а еве кој ќе има деловен успех!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име