Дома Твој Готвач Ова е најдобриот рецепт за празнични медени колачиња

Ова е најдобриот рецепт за празнични медени колачиња

1995
0

Колачињата со мед и зачини се едни од најпопуларните божиќни колачиња, а ние ви го пренесуваме наједноставниот рецепт со чија помош сигурно ќе испаднат совршено.

Состојки:

150 гр. путер

150 гр. мед

350 гр. мазно брашно

5 лажици мелени ореви (ако не ви се допаѓаат или сте алергични на јаткасти плодови, слободно не додавајте)

3 јајца

1 лажичка сода бикарбона

зачини по желба (цимет, каранфилче, ѓумбир…)

Подготовка:

Во поголем сад ставете го брашното, додајте сода и ореви и убаво измешајте. Ако сакате да користите зачини, додајте ги во брашното во оваа фаза на подготовка. Во брашното ставете го путерот исечен на тенки ленти и издробете го со прстите.

Додадете го изматеното јајце во смесата со брашно и путер и повторно измешајте. Во смесата додајте мед и со раце замесете тесто, а потоа завиткајте го во најлонска фолија и ставете го во фрижидер еден час.

Откако ќе се излади, извадете го тестото. Смесата изматете ја со лажица од саканата големина и со раце обликувајте ја во топка. Расукајте кора околу 1см и со модла за божиќни колачи исечете форми. Колачињата наредете ги во плех обложен со мрсна хартија. Оставете простор меѓу нив бидејќи ќе се издуват за време на печењето благодарение на содата бикарбона.

Печете ги во рерна загреана на 180 степени Целзиусови 10 минути или додека не забележите дека работ на дното на колачињата е темно кафеава. Не грижете се ако се малку меки одозгора, ќе се смалат по печењето.

Украсување:

класична бела глазура, за што ќе ви требаат:

100 гр шеќер во прав

3 големи лажици сок од лимон

Измешајте шеќер и сок од лимон. Глазурата не смее да биде премногу густа. Проверете ја дебелината на замрзнувањето така што ќе го извадите со лажица и ќе го оставите да падне. Ако пребрзо падне и забележите дека е премногу течна, додадете уште малку шеќер, а ако е премногу густа и тешко се одвојува од лажицата разредете го со малку сок од лимон.

Замрзнувањето можете да го ставите во кеса за цевки, или ако немате, користете обична пластична кеса за замрзнување. Исцедете го целото замрзнување во еден агол од кесата, а потоа внимателно извадете ситно парче од работ со ножици. Дупката мора да биде навистина мала за да биде тенка глазурата што ќе излезе од неа.

Претходна објаваОвие намирници и лекови никогаш не смеат да се мешаат, тоа може да доведе до нарушување на срцевиот ритам
Следна објаваКРЕМ САЛАТАТА СО СУСАМ: Од пет состојки ќе добиете вкусна фантазија – одлична и украсна за сите празници!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име