Дома Твој Готвач Ова е НАЈБАРАНИОТ РЕЦЕПТ во светот во 2022 година! SUGO се прави...

Ова е НАЈБАРАНИОТ РЕЦЕПТ во светот во 2022 година! SUGO се прави за 5 минути и гарантира полн стомак и божествен вкус

295
0


Оваа година повеќето корисници на интернет сакаа да знаат како да го направат ова едноставно италијанско јадење…

Како што се ближи крајот на годината, Google ги објави најпопуларните пребарувања за оваа година, па научивме многу интересни работи за интересите на луѓето ширум планетата во 2022 година. Меѓу другото, што би сакале да јадат!

Вака е откриено дека ова се најпребаруваните рецепти:

Медни шпагети

Сендвич Бела Хадид

Сендвич со мелење

Салата од Џенифер Анистон

Салата од зелена божица

Пита со манго

Брзи палачинки

Пилешко „Омажи се за мене“

Чили Синсинати

Суго

Што е суго?

Иако суго звучи како сложено јадење кое потекнува од јапонската кујна, тоа е најчестиот и наједноставниот италијански сос кој се јаде со тестенини или ќофтиња. Обично се мисли на Суго ди Помодоро , кој е автентичен италијански сос од домати, а неговата подготовка е брза и лесна. Рецепт за суго

Состојки:

2 лажици екстра маслиново масло
1 главица кромид
4 чешниња лук
420 мл пасирани домати
¼ чаша свеж босилек
сол по вкус

Подготовка:

Загрејте го маслото на тивок оган, а потоа додадете ситно сечкан кромид и лук. Пржете додека не стане меко и стаклено, околу пет минути, а потоа додадете ги доматите, босилекот и солта.

Покријте и оставете го да се крчка на средна топлина, повремено мешајќи, додека сосот од домати не се згусне, околу 20 минути.

Пред сервирање, отстранете го лукот.

Претходна објаваЛекови против стрес и нервоза
Следна објаваДоколку урината има непријатен мирис, тоа може да биде показател за опасни болести…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име