Дома Health Оваа комбинација е вистински убиец на ТРИГЛИЦЕРИДИ и ХОЛЕСТЕРОЛ

Оваа комбинација е вистински убиец на ТРИГЛИЦЕРИДИ и ХОЛЕСТЕРОЛ

1319
0

Оваа комбинација е вистински убиец на ТРИГЛИЦЕРИДИ и ХОЛЕСТЕРОЛ

Како сувите смокви и јаболков оцет влијаат на вашето здравје

Лековите од природата можат да ни помогнат да ги олесниме здравствените проблеми што ви ги обезбедивме правилно да ги користите
Зголеменото ниво на холестерол и триглицериди во крвта е чест проблем на модерниот живот. Неквалитетна храна, намалена физичка активност и недостаток на сон може да предизвикаат овие и други здравствени проблеми.

Најдобро е секогаш да се консултирате со лекар, но има и такви работи што можеме сами да ги правиме и на тој начин да му помогнеме на телото донекаде да се справи со проблемот.

Тоа е познат природен лек за намалување на холестеролот и триглицеридите, а можете лесно да го направите сами дома. Потребни ви се само две состојки: суви смокви и јаболков оцет.


Подготовка:

Овој лек треба да го подготвите пред спиење и да го пиете наутро.

Со чепкалка за заби избоцкајте три суви смокви од страна. Истурете ги во тегла и покријте ги со 2 дл јаболков оцет.

Оставете го да делува 12 часа. Значи, ако сте ги подготвиле во 8 навечер, смоквите изедете ги во 8 часот наутро следниот ден.


Искористениот оцет не го фрлајте, туку следната вечер натопете уште 3 смокви во него. Истиот оцет можете да го користите 7 дена, но смоквите ќе впијат најмногу.

Процесот трае 2 недели, затоа консумирајте го овој народен лек толку долго.

Сигурно е важно да јадете урамнотежена исхрана заедно со редовно вежбање. Освен што ќе ја подобрите крвната слика, ќе изгубите и килограми.

Претходна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ЧЕТВРТОК 25 МАЈ! Близнаците расположени за ЉУБОВ, Стрелците добиваат ПАРИ, а еве кој ќе СМЕНИ РАБОТА
Следна објаваГо смирува СРЦЕТО и ја решава НЕСОНИЦАТА

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име