Дома Health НЕ Е ВОДА СО ЛИМОН Еве со кој пијалок треба да го...

НЕ Е ВОДА СО ЛИМОН Еве со кој пијалок треба да го започнете денот – ќе бидете воодушевени од резултатите

956
0

НЕ Е ВОДА СО ЛИМОН Еве со кој пијалок треба да го започнете денот – ќе бидете воодушевени од резултатите
Ако го започнете денот со јаболков оцет измешан во чаша вода, брзо ќе видите позитивни ефекти врз вашето здравје.

Најчестиот совет кои многу го кажуваат е да го започнете денот со млака вода со линон. но ајде да пробаме нешто поинакво.
Сепак, нутриционистката Јована Чанак има нешто поинаков предлог за своите следбеници. За да го започнете метаболизмот и цревата, Јована препорачува наутро да испиете чаша вода во која сте додале една лажица јаболков оцет .

Сигурно сте слушнале дека јаболковиот оцет е здрав, а нутриционист откри како тој всушност влијае на вашето тело:

Докажано е дека:
го намалува крвниот притисок
одржува витка линија

Тоа помага со:
болести на грлото
неправилно варење
слаба циркулација
срцева болест
болест на бубрезите
болести на крвните садови
ревматски заболувања
чувство на замор
Премногу е богат со калиум
За спортистите и интелектуалците, јаболковиот оцет зазема важен дел од исхраната. Поради тоа што е богат со калиум, влијае на работата на мускулите и нервите. Влијае и на биохемиските процеси на клеточно ниво.
Однадвор е одличен за блескава кожа како и за чешање. Освен свежина, на кожата и дава здраво руменило, влажност и мекост. Како лапа, одличен е и за проширени вени.

Претходна објаваБАГЕТ СО ЛУК Толку едноставно, а сепак толку вкусно – готов за 15 минути!
Следна објаваДали сте слушнале за ПРАВИЛО 80/20? Познатата АКТЕРКА не се откажува од него

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име