Дома Care and beauty Не ви треба салон за убавина: Подмладете се со природна МАСКА за...

Не ви треба салон за убавина: Подмладете се со природна МАСКА за лице која ГО ЕЛИМИНИРА заморот и стресот

340
0

Не ви треба салон за убавина: Подмладете се со природна МАСКА за лице која ГО ЕЛИМИНИРА заморот и стресот
Веќе по првото нанесување ќе го почувствувате неговиот впечатлив ефект

Оваа чудесна маска е во состојба да избрише неколку години од лицето.

Оваа маска ќе стане алтернатива на бројните козметички третмани во козметичките салони.

Покрај тоа што е економичен, неговиот ефект е еквивалентен на прославениот ботокс. Маската е сосема природна, а всушност ја затегнува кожата уште подобро од ботоксот.

За нејзина подготовка ќе ви требаат:

1 белка од јајце; 1/2 лажичка сок од лимон; 1/2 лажичка кокосово масло.

ПОДОБРА ОД БОТОКС Домашната маска со овој зачин ја затегнува кожата и ги намалува брчките за рекордно време


Подготовка:
Земете едно јајце со средна големина и одвојте ги белките од жолчките. Во помал сад ставете ги белките и изматете ги додека не се формира густа пена. Потоа додадете сок од лимон и кокосово масло и повторно изматете го. Нанесете ја маската на исчистеното лице и оставете да делува 10-15 минути.


Кога маската ќе се исуши, измијте ја со топла вода или чај од камилица. За да постигнете оптимални резултати, доволно е да ја нанесувате оваа маска 2 пати неделно. Многумина од вас кои ја користеле маската од белка за чистење и затегнување на лицето, веќе ги видовте нејзините придобивки.


Исто така, придобивките од кокосовото масло за нега на лицето во составот на оваа маска се навистина многубројни и со право можеме да кажеме дека ова масло со право од ден на ден станува се попопуларно како во светот така и кај нас.


Инаку, постојаната употреба на кокосово масло наместо ноќни креми е најдобриот начин да го спречите предвременото стареење на вашата кожа. Многу мала количина од ова чудо масло е во состојба да ја подмлади вашата кожа, правејќи го вашиот тен беспрекорен, а кожата почиста и поубава.

Се надеваме дека овој докажан рецепт ви е корисен. Бидете убави!

Претходна објаваПченката позитивно делува на МНОГУ тегоби, а поради нејзиното дејство особено се препорачува за постарите
Следна објаваДОМАШНИ ИНТЕГРАЛНИ КРЕКЕРИ СО СУСАМ, ЛЕН И РУЗМАРИН

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име