Дома Твој готвач НЕМА ПЕЧЕЊЕ: ФАНТАСТИЧЕН КОЛАЧ ЗА САМО 10 МИНУТИ

НЕМА ПЕЧЕЊЕ: ФАНТАСТИЧЕН КОЛАЧ ЗА САМО 10 МИНУТИ

5887
0

ФАНТАСТИЧЕН КОЛАЧ ЗА САМО 10 МИНУТИ…

Состојки:

  • 250 гр маргарин,
  • 250 гр шеќер,
  • 5 лажици мед,
  • 100 гр чоколадо,
  • 150 гр сечкани ореви,
  • 250 гр корнфлекс,

Подготовка:

На средна температура растопете ги маргаринот, шеќерот, медот и чоколадото.

Тргнете го од оган, па измешајте ги оревите и корн флексот.

Добро измешајте и истурете во тавче подмачкано со масло.

Распоредете рамномерно и притиснете до саканата висина.

Кога ќе се олади и стврдне, се сече на штангли или други форми.

Претходна објаваЈадете ја оваа храна наместо аспирин!
Следна објаваЧај од куркума: Зошто е толку добар и како да го направите дома?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име