Дома Care and beauty Немате ацетон дома, но итно треба да го отстраните лакот? Четири трикови...

Немате ацетон дома, но итно треба да го отстраните лакот? Четири трикови кои ќе ви го решат проблемот

544
0

Немате ацетон дома, но итно треба да го отстраните лакот? Четири трикови кои ќе ви го решат проблемот
Брзи решенија за неочекуван проблем…

Имате 6 минути да излезете од дома, а во последен момент одлучувате да го извадите лакот за нокти …

И тогаш сфаќаш дека немаш повеќе ацетон.

Што значат белите дамки на ноктите?

Сепак, не очајувајте, има лек и за оваа мака.

Неколку домашни трикови можат да бидат од голема помош.

Спреј дезодоранс – прскајте малку и брзо, додека ноктот е уште влажен, отстранете го лакот со памук.

Обратниот процес, ставањето дезодоранс на памук, нема да ги даде посакуваните резултати, ниту пак дезодорансите на природна основа.
Лак за коса – постапката е иста како кај дезодорансот, само што не користите памук, туку крпа, бидејќи лакот се лепи за памукот.

Парфем – постапката е иста, но важно е да користите парфем , а не тоалетна вода.

Нов слој лак – нанесете нов, дебел слој лак и тоалетна хартија – цврсто притиснете со хартија и избришете. Новиот слој се врзува за стариот и го отстранува.

Претходна објаваЛоши навики кои го зголемуваат чувството на анксиозност
Следна објаваШто е невропатија? Пецкање, болка, мускулна слабост…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име