Дома Life Неделен хороскоп од 15 до 21 мај! Што не очекува сите во...

Неделен хороскоп од 15 до 21 мај! Што не очекува сите во текот на оваа недела?

658
0

Неделен хороскоп од 15 до 21 мај! Што не очекува сите во текот на оваа недела?

ОВЕН:
Љубов:

Накратко, сегашното хармонично влијание го зголемува квалитетот на вашите романтични и семејни односи воопшто, првенствено затоа што луѓето кои сега се во врска се поприемчиви и поспособни да ги разберат работите пофилозофски. Сето тоа придонесува за поголема среќа, ги зајакнува вашите емотивни врски и носи можност да уживате во нови искуства, да разговарате за интересни теми и повеќе да се договарате за работи поврзани со целото семејство.

Кариера:

Ова може да биде малку фрустрирачки период, од гледна точка на личен или материјален напредок и надворешни успеси. Веројатно ќе бидете вклучени во планирањето, развивањето идеи и стратегии, поминувајќи низ период на обука и учење и/или помалку интеракција со луѓето во вашата непосредна околина.

Совет:

Одморот дома или шетањето низ природа се идеални за тековниот период.

БИК:
Љубов:

Во одредени моменти може да станете многу сентиментални или да ги изразите своите емоции на многу видлив и театрален начин. Сега сте многу ориентирани кон семејството и имате големо чувство на одговорност кон вашите најблиски, како што се членовите на вашето основно семејство или вашето брачно семејство.

Кариера:

Важните точки во овој период се потребата да ги усогласите вашите постапки и трошоци (и ментална енергија и пари) со вашите вистински вредности и да се ставите на цврста финансиска основа. Ако сте биле запоставувани или невнимателни со вашите ресурси или живеете надвор од вашите можности, можеби ќе треба да го преструктуирате начинот на кој живеете и трошите пари.

Совет:

Претерувањето засега треба да се држи под контрола.

БЛИЗНАЦИ:
Љубов:

Доколку веќе сте свршени и сте решиле да стапите во брак, овој период може да биде особено поволен за тоа, бидејќи за тој чекор ќе најдете социјална, семејна и економска поддршка. Доколку сте во брак, идеално време е да планирате патување, кое би можело да биде втор меден месец.

Кариера:

Ова е период во кој сте поканети да забавите, да ги дефинирате и разјасните вашите конкретни цели и да ја посветите вашата енергија на извршување на работата што треба да ја постигнете. На почетокот на овој циклус, може да се повлечете од луѓе или активности кои некогаш изгледале позадоволувачки, но сега изгледаат неважни.

Совет:

Планирањето во врска треба да се одвива со согласност на двете страни.

РАК:
Љубов:

Големиот проблем ќе биде да го контролирате зголемувањето на виталната енергија преку вашите ментални изрази, во вашите чувства и вашето семејство, како и емотивните односи. Во вашиот емотивен живот ќе има жар, пожртвуваност и спонтаност, но може да се појави и раздразливост и прекумерна нервоза.

Кариера:

Можеби ќе бидете инспирирани да направите големо реновирање или радикално да ја промените вашата непосредна околина во овој период, под влијание на нови пријателства или пријателски познанства. Сега сте во поеклектичен, нетрадиционален, свеж изглед, а можеби дури и додадете нешто навистина ексцентрично во мешавината.

Совет:

Пријателството се претвора во љубов, уживајте.

ЛАВ:
Љубов:

Вашите желби, чувства, па дури и страсти можат да бидат доста високи, поради што е неопходно да се контролираат, ублажат и ублажат овие аспирации. Склони сте да се изразувате со силни емоции и голема психолошка сила, но повремено можете да бидете малку поостри или малку поексплозивни.

Кариера:

Промените за длабоко исцелување и зајакнување се случуваат преку вашите напори да го подобрите вашиот свет и/или да донесете позитивна резолуција во која било област од вашиот живот. Во овој период се фаворизираат правни прашања, финансиски проблеми, професионален или образовен напредок и програми ориентирани кон раст од сите видови.

Совет:

Неопходно е да се работи на самоконтрола во овој период.

ДЕВИЦА:
Љубов:

Големиот проблем ќе биде да ја контролирате сета енергија што ги преплавила сите области од вашиот живот, деловни, социјални и најмногу љубовни. Вашите емотивни врски, доколку се свежи, ќе ги трпат налетите на вашето остро мислење и јазик.

Кариера:

Ова е време на стабилизација, прагматизам и работа во соработка со други кои се повеќе воспоставени, остварени или докажани. Можете да научите од традиционалните концепти или техники и да ги вклучите, како и да ставите свој уникатен потпис на нив.

Совет:

Дајте им шанса на другите да ги објаснат своите постапки.

ВАГА:
Љубов:

Ќе се чувствувате покомпетентни да ги изразите вашите ментални и емоционални состојби на поотворен начин, поради што ќе бидете подиректни и спонтани во вашите сентиментални односи и особено со семејството. Ако обично сте срамежливи, сега е добро време да ја искористите вашата емотивна предност, самодоверба и директно изразување на вашите емоции.

Кариера:

Во овој период, потрагата по смисла, вистина и проширено разбирање на животот може да ве наведе да ги поставите врвните прашања; можете исто така да проучувате религиозни или инспиративни материјали, филозофија или системи кои ви помагаат да стекнете нова перспектива за светот, како што се астрологијата или метафизиката.

Совет:

Краткорочните цели се постигнуваат, но нервозата што ја чувствувате мора да ја држите под контрола.

СКОРПИЈА:
Љубов:

Ќе бидете охрабрени да ги изразувате своите емоции спонтано, директно, а понекогаш и малку грубо. Во љубовта не само што е потребно да сакате многу, туку е и добро, па затоа е препорачливо да ги ублажите и смирите емотивните реакции.

Кариера:

Темата на овој период е радосното преземање ризик, а сите ваши креативни потфати се проткаени со енергија и чувство за нови и прекрасни можности. Всушност, може да бидете преплавени со креативни проекти кои ги преземате во вашиот ентузијазам да пробате нови работи или да работите на поинаков начин од порано.

Совет:

Здравствените проблеми можат да бидат краткотрајни доколку навистина се потрудите повеќе да се грижите за себе.

СТРЕЛЕЦ:
Љубов:

Вашето љубезно и сензуално однесување понекогаш може да изгледа малку грубо, непредвидливо и надвор од контрола. Треба повеќе да се грижите за односот со партнерот и да бидете пољубезни и почувствителни на чувствата на вашиот придружник и постабилни во емоциите. Ако не сте доследни, тоа ќе го збуни вашиот партнер.

Кариера:

Вашите вредности и вашите ставови за парите и материјалната сигурност минуваат низ длабоко прочистување во текот на овие години. Може да станете опседнати со постигнување целосна контрола над вашиот свет преку финансиски средства или да отидете во крајности за да постигнете материјална сигурност.

Совет:

Потребен ви е одмор од претераното размислување.

ЈАРЕЦ:
Љубов:

Ќе има силно меѓусебно разбирање со партнерите, ќе откриете емоции во срцето на кои во одреден момент сте заборавиле. Ќе најдете рамнотежа помеѓу два пола кои генерално не е лесно да се помират: од една страна, вашата лична слобода, а од друга страна, вашата потреба за емотивен однос со луѓето што најмногу ги сакате.

Кариера:

Старите навики, вкоренетите начини на поврзување со луѓето (особено со семејството или интимните кругови) и другите делови од вашиот живот што можеби сакате да ги промените, сега може многу полесно да се променат. Имате помал отпор од кога било и способност да ги направите овие промени и помалку сте приврзани да ги одржувате работите онака како што биле.

Совет:

Секогаш можете да се потпрете на пријателите.

ВОДОЛИЈА:
Љубов:

Доколку ја проектирате својата психичка енергија кон некој што го сакате и имате целосна доверба во него/неа, тогаш таа енергија се зајакнува, возвишува и сублимира. На овој начин вашата зголемена витална енергија ќе ви овозможи да имате почиста совест.

Кариера:

Вашата самодоверба и подготвеност да преземете ризици за да го подобрите вашиот живот сега се зголемени. Ова е одлично време за започнување нов бизнис, а процесот на отворање е непречен и лесен. Исто така, најверојатно ќе се натпреварувате доста успешно во која и да е арена во која ќе одберете да ги вложите вашите напори.

Совет:

Понекогаш работите излегуваат на подобро сами по себе.

РИБИ:
Љубов:

Концентрацијата и разбирањето со саканата личност сега се зголемени, а тоа е затоа што меѓусебното запознавање постепено се зголемува и вашата врска созрева. Секој од вас го гледа другиот како човечко суштество во развој и кое има одредени цели што треба да ги исполни во животот. Поради ова, и двајцата сте поддржани во остварувањето на вашата индивидуална мисија, што истовремено го зголемува нивото на доверба во вашата врска.

Кариера:

Некои аспекти од вашиот стар идентитет, обрасци и начини на постоење ќе мора да се отфрлат за да се случат нови работи, но вие можете да го направите ова релативно лесно затоа што навистина едноставно отпуштате делови од вашето минато кои се сега. ирелевантни.

Совет:

Кратка пауза во природа ќе ви биде доволна за регенерација.

Претходна објава7 реченици кои паметните луѓе никогаш не ги кажуваат
Следна објаваНикој не знае како настанува ОВАА болест

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име