Дома Life Неделен хороскоп за 10-16 април: Ова е недела во која Венера носи...

Неделен хороскоп за 10-16 април: Ова е недела во која Венера носи љубов, убавина и просперитет. За ова особено ќе придонесе тројката со Плутон

558
0

Неделен хороскоп за 10-16 април: Ова е недела во која Венера носи љубов, убавина и просперитет. За ова особено ќе придонесе тројката со Плутон


Овен (21 март – 20 април)
Цела недела ќе бидете посветени на решавање на некои финансиски прашања, но тоа нема секогаш да биде успешно. Ова ќе ви помогне на некој начин во иднина бидејќи ќе научите да ги гледате работите од пореална перспектива. Романтичната сфера ќе донесе малку стрес во првата половина од неделата, но здравата комуникација ќе го реши сето тоа. Кога е здравјето во прашање, Овенот со хронични проблеми и болести треба да биде внимателен.

Бик (21 април – 20 мај)
Зафатени сте со решавање на тековните проблеми и се чини дека сè оди според планот и без брзање. Темелниот пристап кон сè ќе ви помогне успешно да ги завршите сите претстојни задачи, а главната работа е да се обидете да го одржите темпото. Успехот на работа ќе ви помогне да ги зголемите приходите. Здравјето нема да ви биде загрозено, а кога е љубовта во прашање, се истакнувате по сериозноста, темелноста, практичноста и верноста. Овие ваши квалитети укажуваат на тоа дека нема да имате проблеми во љубовта.

Близнаци (21 мај – 20 јуни)
Близнаците ќе имаат исклучително напорна недела кога е љубовта во прашање и многу мирна кога е кариерата во прашање. Здравјето може да биде нестабилно, внимавајте да не добиете труење со храна. Кога станува збор за љубовта, Близнаците родени во првата половина на јуни можат да доживеат многу изненадувања, а состојбата на заљубеност ќе биде карактеристична за сите претставници на овој знак.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Ќе треба да почнете да решавате некои горливи прашања и навистина ви е потребна помошта што ви се нуди. На професионален план ќе имате многу успеси доколку правите се самостојно, а финансиската област бара разумни заштеди. Во љубовта ситуацијата останува непроменета, но стабилноста на постојната врска нема да биде загрозена. Слободните Ракови чувствуваат привлечност кон нова личност во нивната околина. Здравјето стабилно.


Лав (23 јули – 22 август)
Пред вас е малку помирна недела од претходната. Некои проекти ќе бидат одложени, па ќе имате повеќе слободно време. Во љубовта ситуацијата останува непроменета, а за време на викендот може да се случат нови познанства. Многу Лавови можат да се одлучат за поздрав начин на живот. Некои Лавови можеби размислуваат да се преселат во блиска иднина. Здравјето може да биде нестабилно за оние со хронични болести.


Девица (23 август – 22 септември)
Темата на неделата се чувствата и романтиката. Имате можност да се заљубите и да имате меѓусебни чувства. Зафатените Девици чекаат нов круг на љубов кој ќе внесе леснотија и бодрост во врската. Професионалната сфера ќе бара од вас да бидете одговорни, а финансиите ќе бидат стабилни како и досега. Нема да имате здравствени проблеми.

Вага (23 септември – 22 октомври)
Вагите оваа недела ќе одлучат да направат промени со цел да постигнат духовно и физичко подобрување. Можете да се пријавите за дневни тренинзи, но тоа можеби не е изводливо. До крајот на неделата вашиот ентузијазам ќе опадне. Кога станува збор за здравјето, тоа нема да ви прави проблеми, но падот на инспирацијата може да доведе до иритација. Романтичната сфера останува непроменета.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
Ќе вложите големи напори во професионалната сфера за да ги реализирате вашите планови. Мотивацијата и подготвеноста за преземање ризици ќе бидат карактеристични за речиси сите претставници на овој знак. Романтичната сфера ќе биде исполнета со страст, а новите познанства ќе донесат лежерен флерт. Здравјето ќе ви биде добро, а на крајот на неделата ќе покажете одлична физичка подготвеност.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Стрелците ќе уживаат во рамнотежата помеѓу напорната работа и одличните резултати. Стрелците кои бараат работа ќе добијат многу ветувачки понуди, а стрелците ориентирани кон кариера чекаат долгоочекувана промоција. Финансиската страна на животот ќе ги задоволи Стрелците со неочекувани подароци, пари или помош. Романтичниот дел од животот ќе биде емотивно избалансиран, а за некои претставници на овој огнен знак може да се појават изгледи за многу успешен брак. Здравјето нема да им прави проблеми на Стрелецот, а навремената превенција ќе помогне да се избегнат рецидивите кај алергичните Стрелец. Во храната, се препорачува да се даде предност на растителна храна, што ќе му овозможи на Стрелецот да го олесни дигестивниот систем и да ја подобри благосостојбата.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Во неделата што претстои ќе се соочите со противник или конкурент. Ќе треба да вложите многу напор за да излезете како победници. Можеби ќе треба да тргнете против вашите принципи за да ги постигнете целите.Кога станува збор за приходите, ќе бидете многу активни и ќе си обезбедите стабилност. На крајот на неделата може да имате проблеми со зглобовите.

Јарците ќе се соочат со опасен и лукав противник или конкурент. На Јарците во оваа ситуација не треба да им завидуваат, бидејќи ќе треба да вложат напори не само да убедат, убедат, туку и лукаво, манипулација Можеби ќе треба дури и да одите против вашите принципи. Во спротивно, малку е веројатно дека ќе успеете да ја победите оваа борба. На крајот на оваа недела се веројатни настинки или воспаленија на зглобовите, па Јарците особено треба да се грижат за своето здравје. Финансискиот сектор ќе ги принуди Јарците да бидат активни, крути и принципиелни за да ги бранат своите интереси. Романтичната сфера ќе бара стратешко планирање од Јарците, но засега индивидуалните претставници на овој знак ќе претпочитаат осаменички начин на живот во овој период.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
Внимавајте на вашето здравје бидејќи тоа директно зависи од вашиот животен стил. Доколку преферирате брза храна и лежење, сменете ги навиките и одете на долги прошетки на чист воздух. Во кариерата ќе мора да преземете дополнителна одговорност, не само за себе, туку и за дел од тимот. Кога станува збор за љубовните врски, ќе имате неколку предизвици пред вас.

Риби (19 февруари – 20 март)
Оваа недела ви носи промени во романтичната сфера. Слободните претставници на знакот ќе имаат можност да запознаат интересна личност, но нема гаранции дека оваа врска ќе трае. Сепак, незаборавните емоции со неа можете да ги паметите до крајот на животот. Што се однесува до кариерата и финансиите, во средината на неделата ќе добиете охрабрувачки вести. Здравјето може да ве изненади со настинка.

Претходна објаваНАПРАВЕТЕ ДОМАШНО SNICKERS: НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА САКАТЕ ДА ГИ КУПИТЕ ВО ПРОДАВНИЦА
Следна објаваОбјавено кои се најголемите потрошувачи на шеќер во Европа: Каде сме ние?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име