Дома Life Неделен хороскоп за периодот од 8 до 14 мај! Откријте што велат...

Неделен хороскоп за периодот од 8 до 14 мај! Откријте што велат ѕвездите

706
0

Неделен хороскоп за периодот од 8 до 14 мај! Откријте што велат ѕвездите

ОВЕН:
Љубов:

Односот со партнерот ќе биде особено важен во овој период. Можеби сакате да ја официјализирате врската, да уживате, да се забавувате и да ја интензивирате вашата емотивна комуникација. Во принцип, ќе бидете посигурни во изразувањето на вашите емоции и ќе бидете повнимателни кон односот со вашиот емотивен партнер.

Кариера:

Направете листа на приоритети и сè останато оставете го за друг период. Расфрлани сте на многу правци, сакате да им помагате на другите што е можно повеќе, но ако дејствувате без план, правите повеќе штета отколку корист.Никој нема да има корист од вашата акумулирана енергија без насока, па ни вие.

Совет:

Приливот на пари на крајот на неделата ќе ви овозможи малку да здивнете.

БИК:
Љубов:

Време на мир и просперитет, го пронајдовте вашиот ритам. Доколку сте во врска или во брак, оваа недела комуникацијата ќе се продлабочи и ќе ви се чини дека вие и вашиот партнер се разбирате на сосема ново ниво. Доколку сте слободни, искористете го времето за внатрешни размислувања, читање книги и дружење со блискиот круг на пријатели.

Кариера:

Без разлика колку напорно работите, секој ваш труд ќе биде награден. Соработниците ве сакаат во тимот, во вашата околина, можете да изберете на кој проект сакате да работите. Ако се чувствувате малку мрзеливо, не се критикувајте, оваа недела е создадена за одмор.

Совет:

Треба да внимавате на исхраната.

БЛИЗНАЦИ:
Љубов:

Финансиската ситуација многу влијае на вашиот љубовен живот, особено ако сте слободни. Потребна ви е географска ширина за да полетате и да ја покажете својата брилијантност, но размислувањето за економската ситуација не го дозволува тоа. Овој момент нема да трае долго, затоа искористете го моментот да се соберете.

Кариера:

Некој ти го тресе кафезот и не ти се допаѓа. Готовинските текови се тешки и бавни и не можете да ја видите светлината на крајот од тунелот во моментов. Не очајувајте, туку седнете и ставете сè на хартија, сигурно има некои други начини да заштедите дополнителни пари.

Совет:

Некој близок ќе ви даде совет, слушајте.

РАК:
Љубов:

Сè е убаво кога гледате низ очилата во розова боја. Имате желба и способност да се заљубите повеќе од кога било. Тоа е она што го чувствувате. Време е да започнете нешто на љубовен план и подготвени сте, и емотивно и физички, да се предадете и да се заљубите.

Кариера:

Се чини дека се повеќе ви се фрлаат обврски и не го добивате ни она што сте го ветиле дека ќе го исполните. Кажете не ако е потребно. Квантитетот наместо квалитетот никогаш не е добра идеја, особено не во овој период.

Совет:

Направете го првиот чекор, ако личноста е она што ви треба, се ќе успее.

ЛАВ:
Љубов:

Во вашето опкружување има личност која долго време ве заинтригира, го чекате вистинскиот момент и расположение за потег, но можеби ќе биде предоцна. Не очајувајте, пред вас е период кој ќе донесе многу изобилство во љубовта.

Кариера:

Вашиот карактер и темперамент може да бидат тестирани во овој период. Чувајте ги вашите нерви и не давајте повеќе од себе отколку што бара ситуацијата. Колку пари, толку музика, па да биде со тебе, работиш точно онолку колку што си платен.

Совет:

Природата ве регенерира.

ДЕВИЦА:
Љубов:

Се стабилизиравте и уживате во вашиот ментален и емоционален мир. Некои луѓе, кои по ниту еден критериум не се за вас, се обидуваат да го нарушат тој мир, да ве освојат. Играјте, но поставете граници и почитувајте ги, а ако некој не ги почитува, можете лесно да го оттурнете или да го игнорирате.

Кариера:

Сакате промени, но немате сила да ги спроведете, па присутна е одредена доза на нервоза. Почекајте подобар период за радикални промени, и помош од некој од околината да ги спроведе вашите идеи. Во иднина ве очекува поблагодарно време за некои инвестиции.

Совет:

Чувствувате нови енергии во околината, следете ги.

ВАГА:
Љубов:

Вашата нетрпеливост сериозно ја оштетува емотивната врска во која моментално се наоѓате. Избрзаните одлуки што ги донесовте во претходниот период сега си го прават данокот. Партнерот е фрустриран со причина и наместо слобода и простор, вие притискате од сите страни и барате одговори веднаш. Таквото однесување води до само еден резултат.

Кариера:

Вложивте многу пари во вашиот проект, но сепак не ги гледате плодовите од вашата работа и вложување. Не се откажувајте, успехот секогаш доаѓа кај највредните и најпосветените, а тоа секако сте вие.

Совет:

Некоја личност од вашата околина значително ќе ви помогне финансиски.

СКОРПИЈА:
Љубов:

Некој од минатото се враќа и буди заспани чувства. Ова не е нова ситуација за вас, но нешто одамна се променило во вас, а вие гледате на една личност на сосема нов начин. Ако сè уште сте заинтригирани, не чекајте, дејствувајте.

Кариера:

Пронаоѓате нови начини да заработите и обезбедувате редовен проток на пари. Вашите најблиски се сигурни во вас и вашиот успех, а таа енергија ви се допаѓа и ви помага да истраете во вашите планови.

Совет:

Ќе се случат некои големи промени, уживајте во она што ќе ви донесе утре.

СТРЕЛЕЦ:
Љубов:

Во моментов повеќе ви одговара некој континуитет и тивко пристаниште отколку патувања и авантури. Партнерот е усогласен со вас, а вие уживате во времето поминато со партнерот. Доколку сте сингл, не очајувајте, но искористете го ова време за да погледнете добар филм, да се опуштите или да прошетате во природа.

Кариера:

Во моментов има недостиг на кој не сте навикнати. Претходните месеци се трошеше и уживаше, па моментално се исплати. Направете мала пауза од трошењето и соберете ги финансиите.

Совет:

Грижете се за вашиот имунитет.

ЈАРЕЦ:
Љубов:

Имате прекрасна динамика со партнерот, усогласени сте, го сакате истото и времето што го поминувате заедно ве исполнува. Не заборавајте дека одредена доза на мистерија и слобода што можеме да му ја дадеме на партнерот понекогаш може да ја освежи врската.

Кариера:

Парите брзо доаѓаат кај вас, но и брзо заминуваат. Нема да останете без пари, но може да се случи во овој момент да стартува некој штеден фонд. Не очајувајте, моментално е, парите повторно ќе ви бидат вратени.

Совет:

Не осудувајте лесно, секој има своја приказна.

ВОДОЛИЈА:
Љубов:

Сакате слобода и независност, но во исто време сакате да имате партнер и некој кој зависи од вас. Ќе треба да одлучите што навистина сакате, инаку вашата двојна личност ќе доведе до големи тепачки и може да завршите лево и со скршено срце.

Кариера:

Голем фактор во вашето расположение во моментов е колку пари всушност имате на вашата сметка. Потребата да станете посериозни и посериозни и посветени на решавање на заедничките финансиски проблеми може да биде дел од секојдневниот живот.

Совет:

Испитајте ги вашите мотиви пред да ги осудите другите.

РИБИ:
Љубов:

Партнерот е многу приврзан за вас и уживате во заедничкото време. Периодот на испрашување е зад вас, а вие сте сигурни во вашите емоции и во емоциите на партнерот повеќе од кога било. Сместете се и уживајте во овој период на благосостојба.

Кариера:

Вашата потреба за подобра организација и поголема заштеда на време е зголемена и ќе ви донесе добивка во подолг временски период. Организацијата не е вашата силна страна, но сега вие се истакнувате и околината тоа го забележува и наградува.

Совет:

Планирајте кратко патување со саканата личност.

Претходна објаваЛеден ветер: Рецепт за вашата омилена торта без печење
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ВТОРНИК 9 МАЈ! Близнаците во љубовните врски, Девиците се советуваат да посетат лекар!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име