Дома Светски дестинации На листата на 10 најдобри градови за парови, еден не е многу...

На листата на 10 најдобри градови за парови, еден не е многу далеку од нас

291
0

Интернет порталот Uswitch направи листа на најдобрите европски градови за парови, а главни адути биле романтичните локални ресторани.

„Романтичниот ефект“ на градовите беше оценет врз основа на илјадници критики од патници, кои првенствено ја оценуваа атмосферата на локалните ресторани, квалитетот на храната и услугите…

Градот на љубовта Париз очекувано е прв на листата на романтични европски градови, со оценка 10/10.


На второ место е Копенхаген (Данска) со 9,7, а на трето е Берлин (Германија) со 9,5.

Следуваат Хелсинки (Финска), Рим (Италија) и Атина (Грција).

На седмо место е Амстердам (Холандија), на осмо Загреб (Хрватска), а потоа следат Стокхолм (Шведска) и Рига (Латвија), пренесува Б92.

Па, ако сакавте да отпатувате некаде за викенд со романтична вечера, Загреб е тука во нашето соседство.

Претходна објаваТочно на која возраст мозокот почнува да работи побавно
Следна објаваЗабоболка: 3 методи за брзо ублажување на болката

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име