Дома Life НАЈТОЧНИОТ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП! Кратка врска за Близнаците, нова романса за Вагите, а...

НАЈТОЧНИОТ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП! Кратка врска за Близнаците, нова романса за Вагите, а еве некој кој нема време за љубов поради работата

569
0

НАЈТОЧНИОТ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП! Кратка врска за Близнаците, нова романса за Вагите, а еве некој кој нема време за љубов поради работата

Венера, планетата на љубовта, е во огнениот Овен, па носи зголемени страсти и тоа од женска страна. Марс, планетата што го претставува машкиот принцип, е во Близнаци, што покажува дека мажите во моментов се силни само со зборови.

ОВЕН
Во периодот што следи ќе имате повеќе среќа во љубовта и веројатно бројни можности да ја доживеете. Можеби дури и ќе сретнете некој навистина возбудлив кој целосно ќе ве освои. Доколку веќе сте во врска, очекувајте подобар договор со партнерот и засилување на страста.


БИК
Следната недела ќе влезете во многу подобар период кога е љубовта во прашање. Претходните недели бевте повеќе страстна личност, а од следната ќе бидете поромантични и заинтересирани за потрајни комбинации во љубовта.


БЛИЗНАЦИ
Ќе бидете нервозни, претерано зборливи и критични, особено саркастични, а сето тоа нема да придонесе за хармонија во љубовниот живот, но вашиот брз ум и силна интелигенција секако ќе предизвикаат восхит. Можна е кратка афера.

РАК
Во првиот дел од неделата ќе бидете донекаде кавгаџии и нема да сакате да бидете во хармонија со личноста која ви се допаѓа. Сепак, во втората половина од неделата ќе преовлада вашата потреба да сакате и да бидете сакани.


ЛАВ
Следната недела нема да има премногу позитивни случувања во љубовниот живот, но сигурно ќе имате помалку проблеми отколку во претходните неколку недели. Можеби конечно ќе сретнете некој што ве интересира.

ДЕВИЦА
Претстојната недела ќе ви овозможи уште многу можности за задоволство и романса. Ако веќе сте во врска, ќе забележите дека вашиот партнер е многу повеќе расположен и подготвен да се посвети на вашиот љубовен живот. Во секој случај, ќе доживеете напредок во љубовната сфера.

ВАГА
Ќе имате шанси да доживеете романса или љубов доколку циркулирате и поминувате време во друштво на пријатели или луѓе со кои имате слични интереси. Приклучувањето во клуб во голема мера ќе ги зголеми шансите да најдете љубов.

СКОРПИЈА
Веројатно сте биле напорни во изминатите неколку недели и можеби сте си создале проблеми во љубовниот живот. Успеавте да ги растерате сите заинтересирани, па сега ќе треба да вложите дополнителен напор за да ја реализирате секоја можност за романса или љубов.

СТРЕЛЕЦ
Ќе запознаете некоја нова, можеби динамична личност која ќе ве привлече. Можеби нема да се развие во љубов, можно е да не се разбудат нежни чувства, но сигурно ќе летаат искри.

ЈАРЕЦ
Може да ви биде непријатно кога ќе ви се допадне, но знајте дека секоја таква епизода придонесува за акумулација на лоша волја во врската и е деструктивна за вашата љубовна врска и живот. Обидете се да бидете попријатни или барем обидете се да не бидете непријатни.


ВОДОЛИЈА
Љубовниот живот ќе ви биде одблокиран и ќе бидете позадоволни од тоа како изгледа. Ако сте слободни, веќе ќе се појават можности, а ако сте во врска или брак, ќе забележите дека атмосферата во врската е попозитивна.

РИБА
Ќе имате семејни или деловни проблеми кои целосно ќе ви го окупираат вниманието, што многу веројатно нема да имате време воопшто да се занимавате со љубовниот живот во првиот дел од неделата. Во вториот дел ќе се фокусирате на љубовта.

Претходна објаваХрана која е „природен антидепресив“
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА 1 МАРТ! Стрелците во кариерата ги чека блокада, додека Овенот добро ќе ги вложи парите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име