Дома Здравје НАЈДОБРИОТ РУСКИ ЛЕК Ги обложува желудникот и цревата, а секоја болка исчезнува...

НАЈДОБРИОТ РУСКИ ЛЕК Ги обложува желудникот и цревата, а секоја болка исчезнува за миг

1474
0

Д-р Сергеј Вос ја открива тајната на најдобриот руски рецепт за здрав стомак

Овој лек потекнува од алтернативната медицина, а особено се користи во Русија, за сите стомачни тегоби, а се подготвува од растението кумис. Тоа е домашен, природен лек кој има моќ да ја врати микрофлората на желудникот и да му помогне нормално да функционира.
Д-р Сергеј Вос ја открива тајната на најдобриот руски рецепт за здрав стомак: направете сами кумис , пијалок од мед, кефир, млеко и квасец.

Ако веќе знаете дека страдате од гастритис или киселини, покрај официјалната медицина, може да ви помогне и природата.

Рецепт
Растворете две лажици мед во чаша врела вода. Добро измешајте и истурете во голема тегла. Додадете две лажици кефир и литар млеко. Се меша, се покрива со два слоја газа и се става на топло место да отстои три дена.

Потоа додадете една лажичка сув квасец , измешајте и повторно покријте со газа.
Штом забележите дека во теглата почнаа да се појавуваат меурчиња, кумисот е готов. Ставете ја теглата во фрижидер и пијте половина литар половина час пред јадење, три пати на ден, најмалку две недели.

Предупредување:Возачите не треба да пијат кумис пред да седнат зад воланот бидејќи содржи мала количина на алкохол.

Претходна објаваПараноја: причина, симптоми и третман на прекумерно сомневање, љубомора и страв
Следна објаваПосни земички со сусам (рецепт)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име