Дома Life Најдобриот ПОЈАДОК за слабеење

Најдобриот ПОЈАДОК за слабеење

309
0

Најдобриот ПОЈАДОК за слабеење

Доколку сакате да ја доведете линијата во ред, овој едноставен појадок е идеален за вас.

За многумина појадокот е најважниот оброк во денот, но ретко кој има време навистина да му се посвети и да го подготви она што е неопходно за организмот.

Мајкл Мозили, експерт за исхрана, смета дека идеалниот појадок за слабеење и започнување на метаболизмот секогаш вклучува јајца.

Варени јајца, пржени, пржени јајца или вкусен омлет – сигурно ќе ве држат сити подолго во споредба со житарки или тост – наведува тој.

Овој вид на појадок е нискокалоричен и содржи многу висококвалитетни протеини, плус други хранливи материи како витамин Д и селен – додава тој.

Валентина има родено најмногу деца на СВЕТОТ

За оние кои сакаат да комбинираат јајца со нешто, овој експерт за исхрана наведува дека полномасниот јогурт е една одлична опција за појадок, заедно со јајцата.

Изберете обичен грчки јогурт со полномасно и додадете бобинки, како што се капини, јагоди или боровинки или фрлете малку јаткасти плодови и малку цимет. Јајцата се исто така многу вкусни во комбинација со зелена и пармезан или чаден лосос – објаснува Мозли.

Повеќето житарки, вели тој, се „натоварени со шеќер“, а од истата причина треба да се избегнуваат пецива.

Претходна објаваВалентина има родено најмногу деца на СВЕТОТ
Следна објаваПецкање на лицето: Вообичаени причини и што да правите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име