Дома Здравје Морска сол и јаболков оцет – ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА за ублажување на симптомите...

Морска сол и јаболков оцет – ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА за ублажување на симптомите на ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

199
0

Доколку имате проблеми со циркулацијата, болки во нозете и чувство на „тешки нозе“, ова е вистинското решение за вас


Варикозните вени се една од честите последици од нарушувањата на циркулацијата. Оваа болест е почеста кај жените, но се јавува и кај мажите.

Појавата на проширени вени најчесто е предизвикана од неправилно функционирање на циркулаторниот систем, но има и други причини кои ја предизвикуваат болеста.

Бањата за нозе е едноставен метод кој може да се практикува секојдневно. Не само што ја подобрува циркулацијата на крвта, туку и релаксира, го ублажува заморот на нозете, освежува, а исто така ја ублажува болката поврзана со проширени вени.

Истурете млака вода во длабок леген или кофа. Додадете морска сол и шолја јаболков оцет и ставете ги стапалата во садот. Идеално, водата треба да биде речиси до вашите колена. Во текот на 20 минути додека нозете треба да бидат во вода, масирајте ги потколениците и стапалата.

Претходна објаваОва е ВИТАМИН кој може да ги намали штетните ефекти од Загадувањето на воздухот
Следна објаваЛекарите советуваат како да се ослободите од мигрената

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име