Дома Твој готвач Мини пици

Мини пици

1261
0

Јадење кое апсолутно сите го обожаваат – мини пици, кои се подготвуваат на брз и лесен начин.

Состојки:

200 мл млеко или вода

малку шеќер, сол

350 гр брашно

10 гр квасец

Полнење:

кечап

150 гр сечкано месо

малку маслинка

100 гр сирење

оригано

сирење

Подготовка:

Замесете мазно тесто, оставете го малку да одмори, исечете мали топчиња и разредете со раце.

Премачкајте со кечап, додадете сечкано сирење од шунка, сечканите маслинки и ориганото.

Се пече на 220 степени околу 20 минути.

Кон крајот додадете рендано сирење

Претходна објаваХрана која предизвикува непријатен мирис на телото
Следна објаваСовети како да се спречи синузитис

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име