Дома Нега и убавина Маска од јогурт за зајакнување на косата (РЕЦЕПТ)

Маска од јогурт за зајакнување на косата (РЕЦЕПТ)

472
0

Нема ништо подобро од природни состојки

Ова е една од протеинските маски со јогурт што може да се користи за зајакнување на косата. Лесно се прави на следниот начин.

Компоненти:

Жолчки
Јогурт – може да се користи грчки тип на јогурт бидејќи има погуста текстура од класичниот, иако и обичниот јогурт не е грешка.
Маслиново масло – Екстра нега и антиоксиданси никогаш не се на одмет!

Се подготвува така што се додаваат 1-2 жолчки, 2-3 лажици јогурт и 1-2 лажици маслиново масло. Големината зависи од должината на косата, иако не се препорачува ставање поголема количина маслиново масло за полесно плакнење на косата. Соединете ги состојките и добро изматете.

Држењето на главата не мора да биде подолго од 15-20 минути. Исплакнете го добро со благ шампон.

Претходна објава119 години од смртта на Гоце Делчев
Следна објаваКрцкави печени компири кои ќе ги подготвувате секој ден

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име