Дома Care and beauty МАГОДОСОТ во борба против ПОДОЧЊАЦИ!

МАГОДОСОТ во борба против ПОДОЧЊАЦИ!

570
0

МАГОДОСОТ во борба против ПОДОЧЊАЦИ!

Ако имате проблеми со кожата и сакате да ги осветлите сите темни дамки, направете едноставна маска од магдонос дома.

Магдоносот одамна е познат како одлична состојка за избелување на кожата на проблематичните области – дамки од сонце, затемнети крем дамки или темни кругови под очите итн.

ПОДОБРА ОД БОТОКС Домашната маска со овој зачин ја затегнува кожата и ги намалува брчките за рекордно време

Компоненти:

2 лажици свежо сирење, лажица јогурт, 5 листови магдонос.

Подготовка:

Сите состојки убаво измешајте ги во блендер додека не добиете хомогена смеса.

Постапка:

Во зависност од ефектот, нанесете ја маската на целото лице или само на саканите места. По 10 минути измијте го лицето со млака вода и нанесете хидратантна крема на лицето.

Внимание: Оваа маска можете да ја користите два до три пати неделно и не ја оставајте да делува повеќе од 10 минути

Претходна објаваСекое утро испијте чаша јогурт со овој чудесен зачин и погледнете го чудото после еден месец
Следна објаваДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК 5 МАЈ! Недоразбирања со колегите за Овен, ТРОШОЦИ за Раковите и ФЛЕРТ со личност од околината за Стрелец

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име