Дома Uncategorized @mk Крцкава кожа и МЕКО и СОЧНО месо (рецепт)

Крцкава кожа и МЕКО и СОЧНО месо (рецепт)

1191
0

Најубавото печено од рерна СО НЕКОЛКУ ТРИКОВИ кои веднаш ќе ги засакате.
Се ближат новогодишните и божиќните празници, а со нив и бројни рецепти за раскошни оброци.


Една од тие празнични вечери е секако со печење , кое е омилено на целата нација, а ако мислите дека е невозможно да се направи дома, во стан, се лажете.
Можете да направите совршено печење од рерната со многу малку труд и сите членови на вашето домаќинство ќе бидат воодушевени.

Состојки:

Парче свинско месо со кора тешко околу 3 килограми
3 лажици сол
2 лажици бибер, маслиново масло

Подготовка:

Земете крпа и добро тапкајте го месото за да се исуши. Готвачите го оставаат свинското месо во фрижидер преку ноќ, непокриено, бидејќи фрижидерот ја вади влагата од месото. Дури и еден час во фрижидер ќе направи разлика!

Загрејте ја рерната на 220 степени, а свинското месо зачинете го од страната каде што нема кора, посипете со третина сол и бибер.

Потоа свртете го месото, исечете ја кората (нарежете го) по желба и добро намачкајте ја со маслиново масло. Ова популарно се нарекува и масирање на месото, па посолете го.

Ставете го месото во плех, полијте го со малку вода и намалете ја рерната на 160 степени. Печете два и пол часа, но овој пат ќе се подели на три дела. Прво печете час и половина, а потоа проверете дали целата вода испарила. Ако е така, додадете уште еден децилитар.

Потоа печете го месото уште еден час, а потоа загрејте ја рерната на 240 степени и потоа печете уште половина час. да стане крцкаво.

Претходна објаваШест прогнози на Нострадамус за 2023 година
Следна објаваКако да приредите закуска за празничната трпеза

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име