Дома Your Chef КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО И КИКИРИКИ! Слаткото задоволство за кое сонувавте!

КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО И КИКИРИКИ! Слаткото задоволство за кое сонувавте!

272
0

КОЛАЧИЊА СО ЧОКОЛАДО И КИКИРИКИ! Слаткото задоволство за кое сонувавте!

Малку чоколадо за готвење, путер, јајца, шеќер и уште неколку состојки и ги имате највкусните колачиња досега.
Доколку сте љубител на слатките грицки, оваа ќе ги воодушеви сите ваши сетила


КОМПОНЕНТИ:
400 гр чоколадо за готвење
половина чаша путер
три поголеми јајца
чаша шеќер
лажичка екстракт од ванила
половина лажичка прашок за пециво
прстофат сол
чаша брашно
четвртина шолја какао во прав
чаша кикирики , чоколаден прелив

ПОДГОТОВКА:
Чоколадото растопете го на пареа со путер. Јајцата се матат со миксер пет минути со шеќер, ванила, прашок за пециво и малку сол. Промешајте ја чоколадната смеса, додадете брашно помешано со какао, сè убаво измешајте и додадете половина од сечканите кикиритки. Во плех обложен со хартија за печење формирајте ги бисквитите и печете во рерна на 175 степени десетина минути. Прелијте со чоколадниот прелив, посипете ги со преостанатите кикирики, изладете и послужете.

Претходна објаваПЕТ ЕДНОСТАВНИ ВЕЖБИ ЗА ВКОЧАНЕТ ВРАТ кои можете да ги правите дома!
Следна објава8 ЗНАЦИ дека имате работа со емотивно незрел партнер!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име