Дома Care and beauty Кои се најпопуларните фризури во моментов?

Кои се најпопуларните фризури во моментов?

518
0

Кои се најпопуларните фризури во моментов?
Ако не можете да промените ништо друго, тогаш барем сменете ја фризурата

Ако не можете да промените ништо друго, тогаш барем сменете ја фризурата. Ги донесуваме моментално најпопуларните стилови кои можат да ви послужат како инспирација при вашата следна посета на фризер.

Ненадминат волумен

Ослободете ги вашите кадрици.

Ослободете ги локните со тоа што ќе им дозволите да создадат волумен кој е повеќе од пожелен оваа сезона.

Покрај тоа, нежна пастелна боја само ќе го додаде луксузниот и привлечен стил.

Заоблени и модерниОвој шик стил е модерна верзија на класичната фризура на страници која е идеална за сите прилики. Малку е заоблен и токму поради оваа причина одговара на речиси секоја форма на лице.

Таа е една од најпопуларните фризури во последните неколку години.

Дебели шишки


Целосните шишки со „завеса“ го привлекуваат вниманието на впечатливите очи додека црвените бранови застануваат под рамениците создавајќи многу привлечен стил.

Станува збор за фризура која е инспирирана од седумдесеттите години на минатиот век и е доказ дека ретро стилот е сè уште многу посакуван и модерен.

Претходна објаваКАВАЛА град со богата и долга историја, а не му недостигаат ниту плажи
Следна објаваОва е положбата во која сите треба да спиеме, тврдат експертите

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име