Дома Health КОГА СМЕ ПОЛНИ СО ОТРОВИ, СЕ ДЕБЕЛЕЕМЕ: Со овој напиток ќе ја...

КОГА СМЕ ПОЛНИ СО ОТРОВИ, СЕ ДЕБЕЛЕЕМЕ: Со овој напиток ќе ја олесните детоксикацијата на црниот дроб

1909
0

КОГА СМЕ ПОЛНИ СО ОТРОВИ, СЕ ДЕБЕЛЕЕМЕ: Со овој напиток ќе ја олесните детоксикацијата на црниот дроб

Доколку сакате да ослабете, ве советуваме да го пробате овој рецепт и целосно да го детоксицирате црниот дроб

Кога црниот дроб е полн со токсини , тој не може нормално да ги извршува своите функции. Луѓето не земаат предвид дека чистиот црн дроб е веројатно најважниот фактор кој одредува дали е можно да се ослабне или таквиот процес ќе биде прекинат и нема да даде никакви резултати подолг временски период.


Доколку сакате да ослабете, ве советуваме да го пробате овој рецепт и целосно да го детоксицирате црниот дроб.

Пијте го напитокот 3 дена и исчистете го црниот дроб од сите нечистотии и токсини кои живеат во него. Како да се користи? Пијте го овој напиток 3 пати на ден во тек на 3 дена.

Избегнувајте тешки оброци во овие 3 дена. Јадете свежа, здрава храна за да ја олесните детоксикацијата на црниот дроб и да го подобрите процесот на слабеење.

Ти треба:

3 лимони

1 шолја сечкан магдонос

5 стебленца целер

6 чаши вода

Подготовка: Сокот од лимон, магдоносот и целерот измелете ги во блендер, а потоа додадете вода и убаво измешајте. Пијте 2 чаши, 3 пати на ден на празен стомак. Постапката повторете ја во следните 2 дена. Потоа направете пауза од 7-10 дена и повторете го третманот уште еднаш.

Претходна објаваФАРИНГИТИС (ВОСПАЛЕНИЕ НА фаринксот- ЖДРЕЛОТО)
Следна објаваХемороидна болест во четири степени ( прв, втор, трет, четврт)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име