Дома Живот Кафето го открива карактерот на луѓето

Кафето го открива карактерот на луѓето

277
0

Капучино, мока, „лате“, силно црно… Кафето што го пиете кажува повеќе за вашата личност отколку што некој можеше да претпостави, вели психологот Рамани Дурвасула.

Истражувањето спроведено од психологот Рамани Дурвасула на 1.000 луѓе покажало дека постојат разлики во типот на луѓе кои пијат одреден вид кафе.

Оние кои пијат екстра пенесто кафе како капучино се опсесивни луѓе кои сакаат да контролираат, додека оние кои сакаат „доцни“ типови сакаат да ги задоволуваат другите и понекогаш се невротични.

Истражувањето испитувало бројни типови на личности и особини, како што се трпение, перфекционизам, енергија, чувствителност, храброст, пренесува Daily Mail.

Оние кои сакаат црно кафе се поединци и „цврсто стојат на нозе“. Сакаат едноставни работи, знаат да бидат чудни и тивки.

Љубителите на инстант мешавини се оние кои секогаш ги одложуваат задачите и се малку мрзливи, додека оние кои пијат слатко, ладно кафе се храбри луѓе.

Претходна објаваСпречете ги киселините со храна…
Следна објаваСмирувачка кашлица…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име