Дома Светски дестинации Како се украсени руските градови за новогодишните празници во 2021 година

Како се украсени руските градови за новогодишните празници во 2021 година

298
0

Москва, Санкт Петербург, Казањ и Краснодар, меѓу многу други градови низ Русија, сите блескаат со божиќни светла. Погледнете некои од овие прекрасни илуминации подолу!

Како се украсени руските градови за новогодишните празници во 2021 година (фото) Москва, Санкт Петербург, Казањ и Краснодар, меѓу многу други градови низ Русија, сите блескаат со божиќни светла. Погледнете некои од овие прекрасни илуминации подолу!

Москва

Новогодишни украси на плоштадот Манежнаја пред Историскиот музеј.

Светилките пред театарот Бољшој.

Сјајот на стоковната куќа ГУМ на Црвениот плоштад.

Нови Арбат, една од централните улици во Москва, и нејзината новогодишна елка.

Терминалот Северна Река, кој повторно се отвори во септември 2020 година по долго реставрирање.

Поклоњаја Хилс со својата огромна блескава топка.

Паркот во станбената област на Ростокино во Москва ги пречекува гостите со огромното семејство на поларната мечка.

Познатиот парк Зарјадје во близина на Кремлин.

Сјајната стоковна куќа ТСУМ во близина на Бољшој театарот изгледа како кутија со подароци.

Погледнете го плоштадот Лубјанка и неговото прекрасно дрво!

Санкт Петербург

Инсталација на сцената на раѓањето во Казанскиот храм.

Главната новогодишна елка на плоштадот Палас.

Саем на плоштадот Манеж.

Инсталација на улицата Болшаја Морскаја.

Празнична декорација на Малаја Садоваја изгледа како огромен морски бран, нели?

Главната улица, Невски Проспект, едноставно блеска!

Геленџик

Ова одморалиште на Црното Море постави новогодишно дрво со епски поглед кон планините на Кавказ во позадина.

Краснодар

Паркот во јужниот град Краснодар е подготвен за 2021 година!

Белгород

Луѓе кои фотографираат на Катедралниот плоштад во југо-западниот град Белгород.

Јакутск

Главниот град на Јакутија, најстудениот регион во Русија, има една од најубавите новогодишни елки!

Салехард

Градот на Арктичкиот круг одлучи не само да ги украсува улиците, туку и нивниот споменик на мамутот.

Самара

Најголемата светлосна фонтана во Европа е украсена за Нова година во близина на насипот на реката Волга во Самара.

Казан

Казанскиот Кремлин, а во позадина се гледа џамијата Кул-Шариф.

Претходна објаваЕве како да го тргнете емотивниот товар и да бидете посреќни!
Следна објаваКраток тест за интелигенција: Дали сте доволно снаодливи за да ги решите овие загатки?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име