Дома Нега и убавина Како да ги намалите брчките на природен начин?

Како да ги намалите брчките на природен начин?

620
0

Како да ги намалите брчките на природен начин?

Како што минуваат годините, повеќето луѓе добиваат брчки, но постои начин да ги намалите. Здравиот живот кој вклучува доволно сон и најмалку 1,5 литри вода дневно е првата линија на одбрана од брчките.

Пушењето и ултравиолетовото зрачење може да ја оштетат еластичноста на кожата.

Здравата исхрана со многу овошје и зеленчук исто така ќе помогне да се контролираат брчките.

Совети кои вредат злато: Направете го ова и заборавете на темните кругови

Правилната нега на кожата на лицето е важна за да остане млад. Употребата на чиста алое вера, на пример, и дава на кожата мека текстура.

Други корисни производи за нега на кожата се оние кои содржат пченица или комфри, но и алантоин.

Природните масла како арган, бадем и јојоба исто така обезбедуваат дополнителна хидратација на кожата.

Претходна објаваНајчести промени на дојките кои може да укажуваат на болест
Следна објаваЧетири реченици кои манипулаторите ги користат за да се чувствувате несигурно

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име